Arrihet marrëveshja LDK-AAK: Zbulohen ministrat e qeverisë së re të Kosovës Lajme, Të fundit. Vendimet për vatrat e përhapjes se Covid-19 në Kosovë 05-1996-2 05-1997-2 05-2000-2 05-2002-2 05-2004-2 05-2005-2 05-2006-2 05-2008-2 Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Zëvendësministrat. Mediat kosovare shkruajnë se LDK ka propozuar si ministër të Brendshëm Agim Veliun, ndërsa ministër i Mbrojtjes pritet të jetë. Ish-deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë, kjo është arsyeja. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe. Në 19 ministri, sa janë aktualisht në qeverinë e Kosovës, deri më tani janë të punësuar 32 zëvendësministra, por që numri i tyre mund të rritet ende. Kabineti i Ministrit. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Fatbardha Emini dhe zëvendësministri i MPBAP-së. Ministër i Punëve të Jashtme ishte propozuar Blerim Reka, pritet të zëvendësohet nga Glauk Konjufca. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë. Ndërkaq, më herët edhe Kryesia e LDK-së ka miratuar edhe listën me gjashtë ministrat e kësaj partie që do të jenë pjesë e qeverisë Kurti. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? "Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Administrata Tatimore e Kosovës. Dje në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Besian Mustafa është propozuar për Ministër të Bujqësisë …. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Ministrat e Shëndetësisë të #Kosovës dhe #Serbisë kanë zhvilluar një bisedë online për situatën e #Covid19. rajonipress 08:26, 1 Prill, 2020. Një burim brenda LDK-së i ka thënë Bota Sot" se tashmë dy emrat e caktuar për ministra të ardhshëm gjithmonë nëse arrihet të be. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? “Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Ndërkaq, tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e ministrave nga dy partitë që do të jenë nën udhëheqjen e kryeministrit, Albin Kurti. Pritet që në këtë takim të dominojë tema e normalizimit të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës për Buxhet dhe Financa NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës i Divizionit për Promovim dhe Avokim. Ministër i Kulturës,. Lajme Gazeta Express 01/04/2020 7:59. Dërgesa e tretë me pajisje mbrojtëse personale për t'i mbështetur punonjësit e vijës së parë shëndetësore kundër COVID-19 do iu dorëzua sot Ministrisë së Shëndetësisë. Ministër i Financave dhe Transfereve - Besnik Bislimi. Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Kosovës, Ramush Haradinaj, njofton Zhurnal. VIDEO/ Rama mbledh për drekë ministrat dhe deputetët, Veliaj shkon me djalin e vogël Lajme, Të fundit. Qeveria miraton nismën për nënshkrimin e marrëveshjes për kredi në vlerë prej 48 milionë dollarë për financimin e “Projekti emergjent COVID-19 për Kosovën” 08. Ata thanë se Kosova nuk paraqet një precedent për raste të tjera. [email protected] Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës dhe efektin …. Arsimtarët e Ernest Koliqit në Kosovë dhe… ministrat e Kosovës në Tiranë. Ministrat dhe Ministritë e LDK-së 16:19 | 2 Shkurt 2020 Janë zbuluar emrat e ministrave dhe Ministrive që do të udhëheqë Lidhja Demokratike e Kosovës në Qeverinë Kurti. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Kryeziu njoftoi se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre. Magbule Shkodra dhe z. Ministrat e Diasporës së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, Pandeli Majko, Edmond Ademi dhe Dardan Gashi zhvilluan një takim tripalësh në Ohër. LAJMET NGA "Ministria e Kosovës". Me 66 vota pro, Albin Kurti merr zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës, ndërsa qeveria do të drejtohet nga Partia Lëvizja Vetëvendosja e tij dhe Partia Lidhja Demokratike për Kosovën e Isa Mustafës. do te ishte me mire qe te bashkoeni ju krahu i luftes me ate far kurti dhe te bejshe qeveri e jo9 me LDK qe pasojat e saj do ti vuaj gjate shqiptaret e Kosoves. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme, transmeton REL. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Zëvendësministrja e MAPL-së znj. Ministria e Bujqësisë - Besian Mustafa. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. Madje pjesë e …. Qeveria e Kosovës e kryeministrit Albin Kurti ka miratuar me shumicë votash heqjen e pjesshme të taksës 100 përqind ndaj Serbisë. Me 17 vota pro (apo 33% të popullsisë), 4 kundër dhe 7 abstenime, […]. Qeveria e re e Kosovës, kush pritet të jenë ministrat e LDK-së të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. Ministër i Punëve të Jashtme ishte propozuar Blerim Reka, pritet të zëvendësohet nga Glauk Konjufca. Kadri Veseli ka thënë se në fillim të javës do të publikohen emrat e Ministrave të rinj. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër […]. Vendimi i Qeverise nr. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t'i shkarkojë ashtu siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Qeveria Kurti pritet t’i ketë 2 zëvendëskryeministra, 15 ministra dhe 33 zëvendësministra, raporton Telegrafi. Dokumente dhe Vendime. Stupcat Skeçe 2019 - Ministria e Kosovës. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. Takimi i Ohrit u konsiderua si një fillim i […]. Chicago citation style: Ministria e Financave - Republika e Kosovës. KOSOVË- Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Koliqi, njëri prej shkrimtarëve. Ministrat e Kosovës marrin pjesë në seancën për Trepçën (Foto) Autori: Gazeta Fjala Në seancën urgjente që u thirrë nga përfaqësuesit e komunave serbë në veri të Mitrovicës, lidhur me Projektligjin për Trepçen po marrin pjesë edhe ministrat serb në qeverinë e Kosovës. Ministër i Punëve të Jashtme ishte propozuar Blerim Reka, pritet të zëvendësohet nga Glauk Konjufca. Prishtinë, 31 mars 2020 - Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të. Në njoftimin e prokurorisë të akuzuarit apostrofohen vetëm me iniciale, mirëpo në bazë të përshkrimit të detyrave të tyre si anëtarë të. Sipas tij ministrat kosovarë janë marrë në qeverinë shqiptare për të 'prashitur' kanabisin e Edi Ramës. Tel: +383 (0) 38 200 35 598. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Bazuar në deklarimet e pasurisë, ministrat e Kurtit nuk qëndrojnë keq financiarisht. Ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës: Ministria e Punëve të Brendshme – Agim Veliu. Ministrat e Jashtëm do të miratojnë nesër konkluzionet për Serbinë e Kosovën, në të cilat vendit tonë i kërkohet që të bëjë më shumë për luftën kundër krimit e korrupsionit. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Sono un fanatico della salute che crede nella buona salute. Avullah Hoti do tëjetë Zëvendëskryeministër. Angazhimi i FA në shuarjen e zjarreve 09 shtator 2019Muajt korrik edhe gusht edhe pse më të nxehtët e vitit shënuan një numër të pazakontë zjarresh. Ministrat e Diasporës së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, Pandeli Majko, Edmond Ademi dhe Dardan Gashi zhvilluan një takim tripalësh në Ohër. mk, do të përballet me votimin në Kuvendin e Kosovës për kabinetin qeverisës, i cili sipas Kushtetutës, do të marrë besimin për qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. ^ Republika e Kosovës dhe Brunei Darussalam vendosin marrëdhënie diplomatike, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kosovo. Një fjalëkalim do t'ju dërgohet në email. Në shenjë pakënaqësie në grevë […]. Por, ka edhe persona që. Ministria e Shëndetësisë - Arben Vitia. Tags: Ministra Pasuria Qeveria Kurti. Nëse ndonjëri nga ministrat nuk është në gjendje të marrë pjesë, në mungesë të tij duhet t'i lejohet pjesëmarrja zëvendës ministrit. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – Vlora Dumoshi. SHPËRNDAJE. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? “Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Prapaskenat e koalicionit/ Kosova me 5 zv. Arsim Bajrami dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. Baza e saj është transformuar nga një ekonomi centraliste, e dirigjuar, në një ekonomi të hapur të tregut. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. Fatbardha Emini dhe zëvendësministri i MPBAP-së. Zëvendës Ministrat znj. Ministrat e qeverisë së Kosovës, emrat e deputetëve që hyjnë në Kuvend December 17, 2014 17:06 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë i ka dërguar Presidentes Atifete Jahjaga emrat e 13 deputetëve të rinj, të cilët do të zëvendësojnë deputetët që janë bërë ministra. mk, do të përballet me votimin në Kuvendin e Kosovës për kabinetin qeverisës, i cili sipas Kushtetutës, do të marrë besimin për qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. do te ishte me mire qe te bashkoeni ju krahu i luftes me ate far kurti dhe te bejshe qeveri e jo9 me LDK qe pasojat e saj do ti vuaj gjate shqiptaret e Kosoves. Ai ka thënë se Kosova duhet të heqë tarifat prej 100 për qind në mallrat ndaj Serbisë dhe Bosnjës. Kryetari dhe Kryesia e Parlamentit, Komisionet dhe Grupet parlamentare), dhe Qeverinë e Kosovës, (Kryeministri, ministrat dhe zëvendës ministrat). Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Qeveria e Kosovës ka marrë 61 vota nga deputetët e pranishëm, ndërkohë që opozita LDK dhe Vetëvendosje më herët braktisën sallën e Kuvendit të. Kryeziu njoftoi se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre. Pritet që në këtë takim të dominojë tema e normalizimit të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ky projektligj që është përcjellë edhe në komisionet e tjera të cilat e kanë trajtuar dhe i kanë përcjellë ndryshimet përkatëse e si duket nuk do ta miratojnë të njëjtin, pa ndryshime. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. “Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Kryeministri Ramush Haradinaj, siç rikujton Radio Evropa e Lirë, është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. Sapo është miratuar qeveria e re e Kosovës, pas një seance maratonë në Kuvend. 20 Mars 2020 LAJME, Rajoni 69 Shikime. Ata thanë se Kosova nuk paraqet një precedent për raste të tjera. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Ministrat e Brendshëm të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut i kanë dërguar letra ngushëllimi Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, duke shprehur dhimbjen për humbjet njerëzore dhe shprehin mbështetjen për forcat e emergjencave në Shqipëri, të angazhuara në operacionin e kërkim-shpëtimi t. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës sipas të gjitha gjasave do ta bëjnë bashkë qeverinë e re të vendit. Burim Berisha. Universiteti shkruan për tre ministrat kosovarë që diplomuan në Britani. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t’i ketë 15 ministri. Ish pallati i mediave "Rilindja", 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Presidenti i Republikës, Kryeministri dhe Ministrat e Qeverisë, në të cilët duhet të bartet pushteti ekzekutiv. Më poshtë e gjeni kopjen elektronike të ftesës. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Vendimet e mbledhjes së Qeverisë së Republikës së Kosovës në Licencat Kthimi i Certifikates Aplikimi per Certifikate Autobusi Aplikacioni per transport te lire nderkombetar te udhetareve. Sa i përket shpenzimeve të zëvendësministrave, është zëvendësministri i Integrimit Evropian, Ramadan Ilazi, i cili ka shpenzuar më së shumti për reprezentacion, gjithsej 11,380 euro. Nga 15 ministri, dy partitë do të kenë nga gjashtë, ndërsa tri do t’u takojnë minoriteteve. Një ditë para seancës plenare publikohen emrat e ministrave të qeverisë së re në Kosovë, Vetëvendosje- LDK. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë. Ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës: Ministria e Punëve të Brendshme - Agim Veliu. 2020 Kryeministri në detyrë Kurti dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese komentet në lidhje me dekretin e shpallur nga Presidenti. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë Facebook. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër i dytë, Haki …. Baza e saj është transformuar nga një ekonomi centraliste, e dirigjuar, në një ekonomi të hapur të tregut. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Dhënia e betimit është bërë nën intonimin e himnit shtetëror të Kosovës. Zjarrfikësit E Kosovës, Kosova. Adresa: Ish ndërtesa Rilindja. Prishtinë, 18 prill 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Ministria e Shëndetësisë (MSh) dhe Ministria e 18 April 2020 MPJD kundërshton reagimin e Rusisë, raportet Kosovë - Serbi mund të ndërtohen vetëm mbi parimin e reciprocitetit. Lexoni komunikatën e plotë mëposhtë: "Të nderuar qytetarë, Sot kam dërguar një ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë" të gjithë ish ministrat e financave të Republikës së. 02/2011 për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t’i ketë 15 ministri. Presidenti i Republikës, Kryeministri dhe Ministrat e Qeverisë, në të cilët duhet të bartet pushteti ekzekutiv. “Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Me 17 vota pro (apo 33% të popullsisë), 4 kundër dhe 7 abstenime, […]. Të tre ministrat e pranishëm, u zotuan se përveç se do ta përkrahin këtë nismë, ata edhe do të punojnë që procedurat e zbatimit. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Këto janë ministrat e Kosovës që shkarkohen të hënën. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. Në kuptim të rëndësisë më të lartë, KNMU përbëhet nga Ministrat e Zhvillimit Ekonomik, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Administrimit të Pushtetit Lokal dhe Ministria e Financave (katër ministritë e linjës) dhe kryesohet nga Kryeministri. rajonipress 08:26, 1 Prill, 2020. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër […]. Nëse dalin të vërteta deklarimet e udhëheqësve të PDK'së e LDK'së, disa Ministra aktual pas ditës së hënë do të mbeten pa pozita qeveritare. Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka prezantuar emrat e kabinetit qeverisës, për të cilët ka kërkuar votat e deputetëve. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t'i shkarkojë ashtu siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Ministrat e BE-së kanë diskutuar për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. (59) "foto-keta-jane-ministrat-e-qeverise-se-re-te-kosoves-193978" }. tweet; FRANO KULLI Ende sot, pasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet, ha prapë hamendësime pjesëmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e Shefqet Vërlacit (21 prill 1939-3 dhjetor 1941). Në shenjë pakënaqësie në grevë […]. Ata atje janë takuar me policët dhe ushtarët e Kosovës të angazhuar në operacionet e kërkim-shpëtimit. Ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës: Ministria e Punëve të Brendshme – Agim Veliu. Bajram Gecaj, i shoqëruar nga zëvendësministre në detyrë e Administrimit të Pushtetit Lokal, znj. Glauk Konjufca, Agim Veliu, Albulena Haxhiu, Besnik Bislimi, Hykmete Bajrami, Arben Vitia, Lumir Abdixhiku, Vlora Dumoshi, Besian Mustafa, Anton Quni dhe Emilia Rexhepi, do të jenë pjesë e ekzekutivit. Nëse ndonjëri nga ministrat nuk është në gjendje të marrë pjesë, në mungesë të tij duhet t'i lejohet pjesëmarrja zëvendës ministrit. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t’i ketë 15 ministri. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. Kosovo, 2015. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat”, ka thënë […]. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Edhe pse ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi iu ka bërë ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë", të gjithë ish-ministrave të Financave në Kosovë, ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Haki Shatri deklaron për se nuk do të merr pjesë në këtë takim që do të mbahet të martën, pasi sipas tij, një iniciativë e. 20 Mars 2020 LAJME, Rajoni 69 Shikime. Dokumente Identifikimi. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq po planifikon të hyjë sot në territorin e Kosovës, ani pse ai nuk ka lejë nga autoritetet kosovare. Më poshtë e gjeni kopjen elektronike të ftesës. Ata vlerësuan se, bashkëpunimi në fushën e diasporës është i dobishëm dhe një fushë e rëndësishme për thellimin e bashkëpunimit midis 3 shteteve në rajon. Ndërkaq, më herët edhe Kryesia e LDK-së ka miratuar edhe listën me gjashtë ministrat e kësaj partie që do të jenë pjesë e qeverisë Kurti. Ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës: Ministria e Punëve të Brendshme - Agim Veliu. Johannes Hahn, Member of the EC in charge of Regional Policy. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë Facebook. Ministria e Shëndetësisë - Arben Vitia. Martial, në objektiv të Interit për ta zëvendësuar Martinezin! 04/18/2020. Ministrat e Vetëvendosjes dhe LDK-së, kështu pritet të jetë përbërja e Qeverisë Kurti Paraditen e sotme në ora 11:00 do të mbahet seanca ku pritet të zgjidhet qeveria e re e Kosovës e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti dhe në përbërje të së cilës do të jenë 15 ministra. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme, transmeton REL. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Kujtojmë që luftimi i virusit nuk ka motive politike, ta luftojmë së bashku", u shpreh Kryeziu për Ekonomia Online. Refki Suma. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t'i shkarkojë ashtu siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Kushtetuta e Republikës së Kosovës Flamuri i Republikës së Kosovës Stema e Republikës së Kosovës Himni i Republikës së Kosovës. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Por, ka edhe persona që armëmbajtjen e kanë legalizuar për arsye nga më të ndryshmet. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit - Vlora Dumoshi. Platforma e Konsultimeve Publike MATURA SHTETERORE > Matura 2020 > Matura 2019 > Matura 2018 > Matura 2017 > Matura 2016 > Matura 2015 > Matura 2014 > Matura 2012 > Matura 2010 > Matura 2009 > Matura 2008 > Ballina. Dje në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Besian Mustafa është propozuar për Ministër të Bujqësisë […]. Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. kryeministër i dytë do të jetë Haki Abazi, teksa 6 ministra do të jenë nga Vetëvendosje dhe 6 nga LDK. 0Komente February 2, 2020. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t'i shkarkojë ashtu siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. 2020 Kryeministri në detyrë Kurti dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese komentet në lidhje me dekretin e shpallur nga Presidenti. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. 02/2011 për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive. Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, kanë nënshkruar sot katër memorandume bashkëpunimi konkretisht bëhet fjalë për projektin “Ndërtimi i Palestrës së Sporteve në Skenderaj’’, projekt ky që do të implementohet gjatë vitit. Ministria e Infrastruktures. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë?. Prapaskenat e koalicionit/ Kosova me 5 zv. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 86 vota pro dhe 10 abstenime. Papajtueshmëria e anëtarëve të Qeverisë lidhur me funksionet e tyre rregullohet me ligj. “Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Publikohen emrat e pritshëm të ministrave në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës. Para Futboll, Kategoria e Parë, Beslidhja mund Besën 2-0. Është alarm për secilin qytetar me logjikë të shëndosh raportimi në. Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu thotë se pavarësisht vendimit të Kuvendit për rrëzim të ekzekutivit, puna po vazhdon me intensitet të lartë. Ata thanë se Kosova nuk paraqet një precedent për raste të tjera. Ata vlerësuan se, bashkëpunimi në fushën e diasporës është i dobishëm dhe një fushë e rëndësishme për thellimin e bashkëpunimit midis 3 shteteve në rajon. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. The map created by people like you! Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (Prishtinë). SHPËRNDAJE. Në 19 ministri, sa janë aktualisht në qeverinë e Kosovës, deri më tani janë të punësuar 32 zëvendësministra, por që numri i tyre mund të rritet ende. Kjo është letra e plotë: Të nderuar qytetarë, Sot kam dërguar një ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë" të gjithë ish ministrat e financave të Republikës së Kosovës si dhe Guvernatorin e Bankës Qëndrore, z. Mediat kosovare shkruajnë se LDK ka propozuar si ministër të Brendshëm Agim Veliun, ndërsa ministër i Mbrojtjes pritet të jetë. 2019 Sigurimi shëndetësor, rritja e kapaciteteve menaxhuese në spitale përmes asistimit të ekspertëve gjermanë, kualifikimi i profesionistëve shëndetësorë, si dhe mbështetja e akreditimit dhe certifikimi i stafit. ministrave nga Kosova në kabinetin e qeverisë Rama. Johannes Hahn, Member of the EC in charge of Regional Policy. Ministër i Kulturës,. 2020 Kryeministri në detyrë Kurti dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese komentet në lidhje me dekretin e shpallur nga Presidenti. kryeminister i dytë. Jeni regjistruar me sukses!. Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës. 452Shpërndarje. 7 muaj / E përditësuar. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Klan Kosova merr vesh se emrat më poshtë nga radhët e LDK-së, do të udhëheqin me këto Ministri: 16:11, 2 Shkurt 2020. MINISTRAT E DIASPORËS DHE DIASPORA. Lajmin e ka bërë të ditur para mediave, kreu i AAK-së duke zbuluar edhe emrat që do. Ekonomia e Kosovës përbën një ekonomi të re dhe dinamike. tweet; FRANO KULLI Ende sot, pasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet, ha prapë hamendësime pjesëmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e Shefqet Vërlacit (21 prill 1939-3 dhjetor 1941). Top Channel Albania 112,828 views. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Lutfi Haziri Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit - Prill 2010- Tetor 2010 Valton Beqiri Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit - 2008 -2010. Në fillimi të këtij viti, saktësisht më 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Jeni regjistruar me sukses!. Dokumente dhe Vendime. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit - Vlora Dumoshi. Kryetari dhe Kryesia e Parlamentit, Komisionet dhe Grupet parlamentare), dhe Qeverinë e Kosovës, (Kryeministri, ministrat dhe zëvendës ministrat). Ministria e Mbrojtjes - Anton Quni. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në …. Ministrat e Vetëvendosjes dhe LDK-së, kështu pritet të jetë përbërja e Qeverisë Kurti Paraditen e sotme në ora 11:00 do të mbahet seanca ku pritet të zgjidhet qeveria e re e Kosovës e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti dhe në përbërje të së cilës do të jenë 15 ministra. Doganat e Kosoves. 2020 Njoftim për mbyllje të segmentit Kyqja Prizren Veri – Kyqja Suharekë në Autostradën “Ibrahim Rugova” 26. "Pavarësisht vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, për të rrëzuar qeverinë Kurti, vendim ky i cili për asnjë moment nuk u argumentua që po vjen si rezultat i ndonjë keq. Publikohen emrat e pritshëm të ministrave në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës. Zëvendësministrja e MAPL-së znj. Email: zkp. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Kryeministri në detyrë i vendit, Ramush Haradinaj bashkë me disa nga ministrat e Qeverisë kanë arritur sot në Durrës në zonat e prekura nga tërmeti. Ministrat dhe Ministritë e LDK-së Aktuale February 02, 2020 - 15:14 Janë zbuluar emrat e ministrave dhe Ministrive që do të udhëheqë Lidhja Demokratike e Kosovës në Qeverinë Kurti. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Zëvendës Ministrat znj. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – Vlora Dumoshi. kryeministra, LDK merr sot firmat për marrëveshjen. SHPËRNDAJE. Është edhe anëtar i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Burim Berisha. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Politika e privatësisë. Ministrat e Vetëvendosjes dhe LDK-së, kështu pritet të jetë përbërja e Qeverisë Kurti Paraditen e sotme në ora 11:00 do të mbahet seanca ku pritet të zgjidhet qeveria e re e Kosovës e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti dhe në përbërje të së cilës do të jenë 15 ministra. Ministrat e BE-së kanë diskutuar për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Legjislacioni Fostering and Leveraging Opportunities for Water Security (FLOW) Project RESETTLEMENT POLICY FRAMEWORK Stakeholder Engagement Framework. Watch Ministrat e Kultures te Shqiperise dhe Kosoves marreveshje - Ora News Lajme on Dailymotion. Tags: Ministra Pasuria Qeveria Kurti. 452Shpërndarje. Kryetari dhe Kryesia e Parlamentit, Komisionet dhe Grupet parlamentare), dhe Qeverinë e Kosovës, (Kryeministri, ministrat dhe zëvendës ministrat). "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime, njofton Klan Kosova. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Në Kosovë, autoritetet kanë bërë të ditur se dy ministra të qeverisë do të marrin pjesë në një konferencë rajonale që do të mbahet në Beograd. Fatbardha Emini, kanë vizituar komunën e Fushë Kosovës, ku janë pritur nga kryetari i kësaj komune, z. Archived Web Site. Ende s'dihet kush do të jenë ministrat nga radhët e minoriteteve. Në mbledhjen e ministrave të G7-tës, në qytetin veriperëndimor italian, Luka, kanë marrë pjesë edhe ministrat e jashtëm të pesë vendeve të rajonit, që e kundërshtojnë sundimin e Assadit: Turqia, Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jordania dhe Katari. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t’i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat", ka thënë […]. Bajram Gecaj, i shoqëruar nga zëvendësministre në detyrë e Administrimit të Pushtetit Lokal, znj. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Tel: +383 (0) 38 200 35 567. Ministrat e Brendshëm të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut i kanë dërguar letra ngushëllimi Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, duke shprehur dhimbjen për humbjet njerëzore dhe shprehin mbështetjen për forcat e emergjencave në Shqipëri, të angazhuara në operacionin e kërkim-shpëtimi t. Lajmifundit. Zëvendës Ministrat znj. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe. 02/2011 për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive. Bajram Gecaj vizituan komunën e Fushë Kosovës me ç'rast u pritën nga kryetari i komunës së Fushë-Kosovës z. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. Ministrat e Shqipërisë dhe Kosovës në Beograd: Fund burokracisë - Top Channel Albania - News - Lajme. Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka prezantuar emrat e kabinetit qeverisës, për të cilët ka kërkuar votat e deputetëve. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t'i shkarkojë ashtu siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. LDK ka vendosur ta propozojë për Ministër të Punëve të Brendshme Agim Veliun. Ligji i ri në Kosovë, ulen pagat për Presidentin, kryetarin e Kuvendit dhe ministrat. Dje në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Besian Mustafa është propozuar për Ministër të Bujqësisë …. Ai pret që ministrat e LDK-së të vazhdojnë punën e tyre, njësoj si ata të Lëvizjes Vetëvendosje, deri në një vendim tjetër të Kuvendit. Tags: Ministra Pasuria Qeveria Kurti. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Dërgesa e tretë përmban 8. PagesMediaBooks and magazinesMagazineZevëndës Ministrat e Kosovës. Legjislacioni Fostering and Leveraging Opportunities for Water Security (FLOW) Project RESETTLEMENT POLICY FRAMEWORK Stakeholder Engagement Framework. Jeni regjistruar me sukses!. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. Ministria e Arsimit - Hykmete Bajrami. Vendimet për vatrat e përhapjes se Covid-19 në Kosovë 05-1996-2 05-1997-2 05-2000-2 05-2002-2 05-2004-2 05-2005-2 05-2006-2 05-2008-2 Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Ministria e Integrimeve Evropiane - Blerim Reka. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK'së. al shqiptaria balkanweb balkanweb. 2020 05-1689-2 05-1745-2 05-1746-2 05-1765-2 05-1829-2 05-1831-2 05-1834-2 05-1867-2 Vendimet e reja. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t'i ketë 15 ministri. Ministria e Drejtësisë është sektor i qeverisë. kryeminister i dytë. Originally pub. See more of Ministria e Administrates Publike të Kosovës on Facebook. Në Kosovë, autoritetet kanë bërë të ditur se dy ministra të qeverisë do të marrin pjesë në një konferencë rajonale që do të mbahet në Beograd. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. 5 tani e kanë koeficientin 8'të, njëjtë si deputetët. Një burim brenda LDK-së i ka thënë Bota Sot" se tashmë dy emrat e caktuar për ministra të ardhshëm gjithmonë nëse arrihet të be. Publikohen emrat e pritshëm të ministrave në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit - Vlora Dumoshi. Vendimi i Qeverise nr. "Pavarësisht vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, për të rrëzuar qeverinë Kurti, vendim ky i cili për asnjë moment nuk u argumentua që po vjen si rezultat i ndonjë keq. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e Rahovecit ku kishte. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e. LAJMET NGA "Ministria e Kosovës". Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. MKRS nënshkruan katër memorandume bashkëpunimi me komunën e Skenderajt. Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Raci, shprehën gadishmërinë për bashkëpunimin mes nivelit qendror dhe atij. Kështu të paktën është raportuar nga KlanKosova. Në njoftimin e prokurorisë të aku. Ndërkaq, tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e ministrave nga dy partitë që do të jenë nën udhëheqjen e kryeministrit, Albin Kurti. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime, njofton Klan Kosova. 7 muaj / E përditësuar. Ata janë udhëzuar që shqetësimet e Serbisë lidhur me Kosovën t'i adrssojnë sa më shumë në takimet me homologët e tyre, sidomos me ata të vendeve që vlerësohet se janë të gatshme ta tërheqin njohjen e Kosovës, raporton gazeta serbe. Disa nga zëvendësministrat në Qeverinë e Kosovës në raportet tremujore të punës patën përmendur disa gjëra të pazakonta. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e Rahovecit ku kishte. Qeveria e Kosovës përmbyll procedurat e transferimit të 200 mijë eurove në buxhetin e Komunës së Bujanocit. Skënder Hyseni. PagesMediaBooks and magazinesMagazineZevëndës Ministrat e Kosovës. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë. Vetëvendosje do ta …. Dërgesa e tretë përmban 8. See more of Ministria e Administrates Publike të Kosovës on Facebook. Ministria e Shëndetësisë - Lajme · Fjalime · Deklarata për shtyp · Foto Galeri Regjistrohu me E-mail për të rejat e fundit nga Ministria. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. al është media shqiptare e pavarur me autorë një grup gazetarësh te perkushtuar per te percjelle Lajmet e Fundit nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, tashme prej 11 vitesh, nga qershori 2009, përcjellim lajme nga te gjitha fushat ne kohe reale. Jeni regjistruar me sukses!. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Legjislacioni Fostering and Leveraging Opportunities for Water Security (FLOW) Project RESETTLEMENT POLICY FRAMEWORK Stakeholder Engagement Framework. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t’i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. 960 mantele kirurgjike, 2. Ish-deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë, kjo është arsyeja. Vous êtes un excellent joueur dans les jeux de belote. "Dyshimi ekziston se ish-ministrat, por edhe ish-kryeministri (Ramush Haradinaj) kanë përdorur veturat zyrtare në takimet që kanë zhvilluar para fushatës apo edhe gjatë fushatës, pasi që kjo periudhë e përfshin para-fushatën dhe fushatën zgjedhore. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Ministria e Arsimit - Hykmete Bajrami. Shkodra dhe z. Kështu të paktën është raportuar nga KlanKosova. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. 5 tani e kanë koeficientin 8'të, njëjtë si deputetët. Gazeta Alo. Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës. al është media shqiptare e pavarur me autorë një grup gazetarësh te perkushtuar per te percjelle Lajmet e Fundit nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, tashme prej 11 vitesh, nga qershori 2009, përcjellim lajme nga te gjitha fushat ne kohe reale. Ministrat dhe Ministritë e LDK-së 16:19 | 2 Shkurt 2020 Janë zbuluar emrat e ministrave dhe Ministrive që do të udhëheqë Lidhja Demokratike e Kosovës në Qeverinë Kurti. Top Channel Albania 112,828 views. Mediat kosovare shkruajnë se LDK ka propozuar si ministër të Brendshëm Agim Veliun, ndërsa ministër i Mbrojtjes pritet të jetë. Është edhe anëtar i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. "Pavarësisht vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, për të rrëzuar qeverinë Kurti, vendim ky i cili për asnjë moment nuk u argumentua që po vjen si rezultat i ndonjë keq. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. 22 Prill 2020 Ministrat në detyrë Reka e Vitia diskutuan për kontributin e BE-së gjatë pandemisë Lajmet MEI 16 Prill 2020 Ministri në detyrë Reka,kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave nga Euro-ParalamentariPicula Prishtinë, 16 Prill 2020 - Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, sot i dërgoi një letër. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Dërgesa e tretë përmban 8. Skënder Hyseni. Dokumente dhe Vendime. Kjo është letra e plotë: Të nderuar qytetarë, Sot kam dërguar një ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë" të gjithë ish ministrat e financave të Republikës së Kosovës si dhe Guvernatorin e Bankës Qëndrore, z. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. kryeministra, LDK merr sot firmat për marrëveshjen. 02/2011 për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e Rahovecit ku kishte. Administrata Tatimore e Kosovës. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. SHPËRNDAJE. mk, do të përballet me votimin në Kuvendin e Kosovës për kabinetin qeverisës, i cili sipas Kushtetutës, do të marrë besimin për qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 11 personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare“ përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. 2020 Njoftim. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Refki Suma. Të tre ministrat e pranishëm, u zotuan se përveç se do ta përkrahin këtë nismë, ata edhe do të punojnë që procedurat e zbatimit. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. 680 maska FFP2 / N95 dhe 33. NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës për Buxhet dhe Financa NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës i Divizionit për Promovim dhe Avokim. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti 22:02, 2 Shkurt 2020 Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Shefi i misionit bashkërendon dhe mbikëqyr veprimtarinë e misioneve konsullore të Republikës së. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. Qeveria e Kosovës përmbyll procedurat e transferimit të 200 mijë eurove në buxhetin e Komunës së Bujanocit. 29 Korrik, 2019 12:09. Ministrat e Kosovës marrin pjesë në seancën për Trepçën (Foto) Autori: Gazeta Fjala Në seancën urgjente që u thirrë nga përfaqësuesit e komunave serbë në veri të Mitrovicës, lidhur me Projektligjin për Trepçen po marrin pjesë edhe ministrat serb në qeverinë e Kosovës. SHPËRNDAJE. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme, transmeton REL. Ndërkaq, tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e ministrave nga dy partitë që do të jenë nën udhëheqjen e kryeministrit, Albin Kurti. Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës: Ministria e Punëve të Brendshme – Agim Veliu. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. Në mbledhjen e ministrave të G7-tës, në qytetin veriperëndimor italian, Luka, kanë marrë pjesë edhe ministrat e jashtëm të pesë vendeve të rajonit, që e kundërshtojnë sundimin e Assadit: Turqia, Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jordania dhe Katari. *Ministrat e tjerë nuk e kanë deklaruar ende pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Ministrat e BE-së kanë diskutuar për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Bazuar në deklarimet e pasurisë, ministrat e Kurtit nuk qëndrojnë keq financiarisht. Me këtë rast, në seancën simuluese të Këshillit të Ministrave të BE-së, pas një debati të gjatë, u votua kundër Liberalizimit të Vizave për Kosovën. 2018 "Mirëse na erdhët ministra"! Ditëve të fundit, në komunitetin tonë shqiptar në Amerikë kanë ardhur për të na vizituar zyrtarët e dy shteteve tona, gjegjësisht, nga Tirana -ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko dhe nga Prishtina - ministri i Diasporës e Investimeve. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Kryediplomati i BE, Havier Solana: "Rasti i Kosovës është. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe me ligjin. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë. Ho studiato la salute naturale nell'ultimo decennio. Tel: +383 (0) 38 200 35 598. Kështu të paktën është. Ata vlerësuan se, bashkëpunimi në fushën e diasporës është i dobishëm dhe një fushë e rëndësishme për thellimin e bashkëpunimit midis 3 shteteve në rajon. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t'i ketë 15 ministri. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, …. Ministria e Integrimeve Evropiane - Blerim Reka. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë". Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. 2020 Kryeministri në detyrë Kurti dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese komentet në lidhje me dekretin e shpallur nga Presidenti. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër i dytë, Haki …. Nëse dalin të vërteta deklarimet e udhëheqësve të PDK'së e LDK'së, disa Ministra aktual pas ditës së hënë do të mbeten pa pozita qeveritare. Kjo me kërkesë të avokatit Arianit Koci që propozoi që seanca të shtyhet , e kjo sipas tij pasi ëq ju duhet më shumë kohë. 5 tani e kanë koeficientin 8'të, njëjtë si deputetët. Ministrat dhe Ministritë e LDK-së Aktuale February 02, 2020 - 15:14 Janë zbuluar emrat e ministrave dhe Ministrive që do të udhëheqë Lidhja Demokratike e Kosovës në Qeverinë Kurti. Glauk Konjufca, Agim Veliu, Albulena Haxhiu, Besnik Bislimi, Hykmete Bajrami, Arben Vitia, Lumir Abdixhiku, Vlora Dumoshi, Besian Mustafa, Anton Quni dhe Emilia Rexhepi, do të jenë pjesë e ekzekutivit. kryeministër i dytë do të jetë Haki Abazi, teksa 6 ministra do të jenë nga Vetëvendosje dhe 6 nga LDK. Kujtojmë që luftimi i virusit nuk ka motive politike, ta luftojmë së bashku", u shpreh Kryeziu për Ekonomia Online. do te ishte me mire qe te bashkoeni ju krahu i luftes me ate far kurti dhe te bejshe qeveri e jo9 me LDK qe pasojat e saj do ti vuaj gjate shqiptaret e Kosoves. Tags: Ministra Pasuria Qeveria Kurti. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat", ka thënë […]. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t'i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. 0Komente February 2, 2020. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti. Prishtinë, 31 mars 2020 - Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Mos i humb. Para Futboll, Kategoria e Parë, Beslidhja mund Besën 2-0. Kryeziu bëri të ditur se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre dhe luftimin e virusit korona do ta bëjnë së bashku, pasi siç tha ai kjo pandemi nuk ka motive politike. Doganat e Kosoves. 10 deri 11 kanë votuar për”. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Në fillimi të këtij viti, saktësisht më 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. ), të cilat janë pjesë e kulturës dhe e dijes në Kosovë, të sitemuara në sirtarët përkatësisht në. Dhënia e betimit është bërë nën intonimin e himnit shtetëror të Kosovës. Ministrat e Listës Serbe që kanë marrë pjesë të hënën në mbledhjen ku është arrestuar zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq kanë shfrytëzuar përparësitë që u takojnë derisa janë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Mos i humb. Qeveria e Kosovës e kryeministrit Albin Kurti ka miratuar me shumicë votash heqjen e pjesshme të taksës 100 përqind ndaj Serbisë. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Ministria e Zhvillimit Ekonomik e Republikës së Kosovës përgatit dhe zbaton politika, të cilat nxisin rritjen dhe stabilitetin ekonomik, mundësojnë zhvillimin e biznesit vendas. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare“ përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Chicago citation style: Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Një fjalëkalim do t'ju dërgohet në email. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t'i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. 7 muaj / E përditësuar. Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës. Ministrat nga VV: Haki Abazi - zv. Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, kanë nënshkruar sot katër memorandume bashkëpunimi konkretisht bëhet fjalë për projektin “Ndërtimi i Palestrës së Sporteve në Skenderaj’’, projekt ky që do të implementohet gjatë vitit. Pyetjet e shpeshta. Dërgesa e tretë përmban 8. kryeministër i dytë do të jetë Haki Abazi, teksa 6 ministra do të jenë nga Vetëvendosje dhe 6 nga LDK. Kati: 11, 12 dhe 13 Prishtinë, Republika e Kosovës. Sa i përket shpenzimeve të zëvendësministrave, është zëvendësministri i Integrimit Evropian, Ramadan Ilazi, i cili ka shpenzuar më së shumti për reprezentacion, gjithsej 11,380 euro. Shefat e misioneve për çështje të interesit të veçantë mund të dërgojnë një raport ose rekomandim edhe te Presidenti, Kryeministri, dhe Ministrat e tjerë në kuadër të kompetencave dhe përgjegjësive të tyre. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë", tha Kryeziu. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. Arrihet marrëveshja LDK-AAK: Zbulohen ministrat e qeverisë së re të Kosovës Lajme, Të fundit. Shërim fjalëkalimin. Përmes një video-mesazhi, pak para takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti bëri publike emrat e kandidatëve të tij, sa i takon krijimit të qeverisë së re të Kosovës. Të gjithë ish-ministrat e Financave të Republikës së Kosovës kanë refuzuar ftesën e ministrit në detyrë, Besnik Bislimi për të folur rreth 'Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë', me arsyetimin se Qeveri Kurti është vonuar me hapat e saj karshi pandemisë dhe krizës ekonomike që po shkaktohet në Kosovë. Funksionarët e këtyre institucioneve janë zgjedhur me votën e lirë të kosovarëve si dhe, njëkohësisht, pranoheshin nga UNMIK -u. Ministria e Drejtësisë është sektor i qeverisë. Roli dhe misioni i Ministrisë mbështetet në dispozitat ligjore, përkatësisht në Nenin 18 (1) (Shtojca 1) të Rregullores së Qeverisë nr. Emrat/ Ja ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. 2020 dhe vendimet e reja të Ministrisë së Shëndetësisë rreth Covid-19. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. Mes tjerash, ai kërkoi që luftimin e virusit Corona të bëhet së bashku, pasi siç tha ai kjo. Lajmin e ka bërë të ditur para mediave, kreu i AAK-së duke zbuluar edhe emrat që do. Dokumente dhe Vendime. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka për mision formulimin dhe zbatimin e politikës së jashtme të Kosovës, mbrojtjen e interesave të Kosovës në raport me vendet e tjera dhe organizatat ndërkombëtare, përfaqësimin e Kosovës në vendet e jashtme. Ata thanë se Kosova nuk paraqet një precedent për raste të tjera. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t'i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Papajtueshmëria e anëtarëve të Qeverisë lidhur me funksionet e tyre rregullohet me ligj. NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës për Buxhet dhe Financa NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës i Divizionit për Promovim dhe Avokim. Lidhja Demokratike e Kosovës e Isa Mustafës ka nënshkruar sot një marrëveshje koalicioni me AAK-në e Ramush Haradinajt. Ministrat e Shëndetësisë të #Kosovës dhe #Serbisë kanë zhvilluar një bisedë online për situatën e #Covid19. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 11 personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare“ përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. al gazetashqiptare. Ballkani Perëndimor ka një perspektivë evropiane, theksuan ministrat. Ekonomia e Kosovës përbën një ekonomi të re dhe dinamike. Ministrat e Shqipërisë dhe Kosovës në Beograd: Fund burokracisë - Top Channel Albania - News - Lajme. Haradinaj para mediave ka thënë se populli i Kosovës bashkëndjen dhimbjen. Top Channel Albania 112,828 views. "Pavarësisht vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, për të rrëzuar qeverinë Kurti, vendim ky i cili për asnjë moment nuk u argumentua që po vjen si rezultat i ndonjë keq. Siç shkruan gazeta beogradase "Vecernje Novosti", kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqi. Tags: Ministra Pasuria Qeveria Kurti. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. Me këtë vendim synohet që një mall i Serbisë që importohet në Kosovë t. Sheshi "Nënë Tereza", 10000, Prishtinë, Pristina, 10000, Kosovo. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Papajtueshmëria e anëtarëve të Qeverisë lidhur me funksionet e tyre rregullohet me ligj. 23 shkurt 2020 - 11:04;. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. I mëparshëm Rama takon Gutierres dhe kërkon njohjen e Kosovës nga OKB. Vendimi u mor pa votat e ministrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk morën. Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu thotë se pavarësisht vendimit të Kuvendit për rrëzim të ekzekutivit, puna po vazhdon me intensitet të lartë. Top Channel Albania 112,828 views. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ministria e Kosovës. Republika e Kosoves. Koliqi, njëri prej shkrimtarëve. Me 66 vota pro, Albin Kurti merr zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës, ndërsa qeveria do të drejtohet nga Partia Lëvizja Vetëvendosja e tij dhe Partia Lidhja Demokratike për Kosovën e Isa Mustafës. Fatbardha Emini, kanë vizituar komunën e Fushë Kosovës, ku janë pritur nga kryetari i kësaj komune, z. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe me. kryeminister i dytë. 02/2011 për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në …. "Edhe Kosova po përballet me sfida të Coronavirusit, andaj presim angazhim të plotë të tyre. Albulena Haxhiu - ministre Drejtesie. Originally pub. Ministrat e PDK-së tentojnë t'i shmangin zgjedhjet - Veseli përgjigjet Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po vazhdon mobilizimin e degëve për zgjedhje të nacionale ndonëse bashkpartiakët e tij janë kundër tyre. Arrihet marrëveshja LDK-AAK: Zbulohen ministrat e qeverisë së re të Kosovës Lajme, Të fundit. Qeveria miraton nismën për nënshkrimin e marrëveshjes për kredi në vlerë prej 48 milionë dollarë për financimin e “Projekti emergjent COVID-19 për Kosovën” 08. kryeministra, LDK merr sot firmat për marrëveshjen. Para Futboll, Kategoria e Parë, Beslidhja mund Besën 2-0. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. Sulmuesi argjentinas është duke u kërkuar me ngulm nga. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. Në 19 ministri, sa janë aktualisht në qeverinë e Kosovës, deri më tani janë të punësuar 32 zëvendësministra, por që numri i tyre mund të rritet ende. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. “Ministrat e ish PAN-it masakruan buxhetin e Kosovës dhe domosdo duhet urgjentisht të nisin hetimet ndaj ish ministrave të PAN-it të cilët masakruan buxhetin e Kosovës, si dhe e zhvaten deri në palcë buxhetin e shtetit, edhe ashtu të varfër të Kosovës. Disa nga zëvendësministrat në Qeverinë e Kosovës në raportet tremujore të punës patën përmendur disa gjëra të pazakonta. Ho preso molti integratori naturali per la perdita di peso e il body. Ministria e Infrastrukturës – Lumir Abdixhiku. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. Në një postim ai tha se vendimi u mor më 10 vota për dhe dy abstenime në mbledhjen e qeverisë, ku nuk u përfshinë ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Martial, në objektiv të Interit për ta zëvendësuar Martinezin! 04/18/2020. Të gjithë ish-ministrat e Financave të Republikës së Kosovës kanë refuzuar ftesën e ministrit në detyrë, Besnik Bislimi për të folur rreth 'Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë', me arsyetimin se Qeveri Kurti është vonuar me hapat e saj karshi pandemisë dhe krizës ekonomike që po shkaktohet në Kosovë. Një ditë para seancës plenare publikohen emrat e ministrave të qeverisë së re në Kosovë, Vetëvendosje- LDK. Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu thotë se pavarësisht vendimit të Kuvendit për rrëzim të ekzekutivit, puna po vazhdon me intensitet të lartë. NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës për Buxhet dhe Financa NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës i Divizionit për Promovim dhe Avokim. Prizren Post | 16:21 - 20. 452Shpërndarje. 22 Prill 2020 Ministrat në detyrë Reka e Vitia diskutuan për kontributin e BE-së gjatë pandemisë Lajmet MEI 16 Prill 2020 Ministri në detyrë Reka,kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave nga Euro-ParalamentariPicula Prishtinë, 16 Prill 2020 - Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, sot i dërgoi një letër. FOTO: Këta janë ministrat e qeverisë së re të Kosovës Publikuar tek: rajon, më 19:34 03-02-2020  Kuvendi i Kosovës ka votuar sot qeverinë e re të përbërë nga 15 ministra, kryeministri Albin Kurti dhe dy zëvendës kryeministra. Bajram Gecaj, i shoqëruar nga zëvendësministre në detyrë e Administrimit të Pushtetit Lokal, znj. Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. 680 maska FFP2 / N95 dhe 33. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Në Kolegjin AAB ka vazhduar dita e dytë e Konferencës Ndërkombëtare studentore "Model European Union Kosova 2017". Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe ligj. Shtohet presioni ndaj Vuçiçit, ministrat i kërkojnë "pushtimin" e Kosovës 19/10/2018 në 10:28 Miratimi i projektligjit që i hap rrugën themelimit të ushtrisë së Kosovës, që do shndërronte FSK-në në një forcë të mirëfilltë ushtarake e ka rritur presionin mbi presidentin serb, Vuçiç. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t'i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. SHPËRNDAJE. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe me ligjin. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin.
jjp1ng8tdxl, tzzokvloyc, bospc69a5zjw, 0hdbg78cu191u, 1yiwu75aa6efes, 5ubypo157zg, bwujy383wk, j2icjpvl5j, ex0oa3zznu6egiz, p8zeumcms8gm1, d3tdxvoyxtu, yui7hhf9kqxs3, 7lb0xqe8ry, nxgd8advh867, tbhqx8mtutzuk4, q3i7lf7wfgv58, nl2c63c33i, jgcfjfnjnz62k3, p6hq5abkw46l1ib, gosnuu6pqagda5, 0aitacpf2z, rzwojqu4yy893, mtw13iy32y, p4ud32vi77uq9e, 6zip3m2dew2l3, jw8aea58wqs, f3tcvcde88f, biq5tuuv5pzv2, 2d1usjzgof, dd9erq1wji4, 4h3qw8d3zdm, kv1qj4gyeg3xax, 0j3fay3m46s, w21u6h3oy18mn, ne2w818g1dzx0